Navštívte náš showroom  |  Sliačska 1, Bratislava

 

Tipy, ako osláviť Silvester doma sami alebo s priateľmi

Pridané: 19.12.2023 14:55:10 Počet zobrazení: 2204

Prípitok s prskavkami na Silvestra.


Možno ste si vždy hovorili, že by ste na Silvestra nikdy nezostali doma, ale tento rok vás k tomu prinútili okolnosti a vyzerá to tak, že sa po prvýkrát ocitnete v podobnej situácii. Nezúfajte! Aj Silvester doma má svoje svetlé stránky a uvidíte, že oceníte aj tento nový zážitok!

 

Niektoré výhody sú očividné - nemusíte vychádzať z domu do mrazivého počasia, ani rozmýšľať, čo budete v tento deň robiť mesiace vopred. Nemusíte minúť veľa peňazí na predraženom večierku, či následne prespať väčšinu prvého dňa nového roka. Poradíme vám, ako osláviť Silvester, ak ste doma sami, ale aj v spoločnosti priateľov.

 

Silvester sami doma

Očakávanie Silvestra môže niekedy spôsobiť zmiešané pocity, najmä ak sa pristihnete, že trávite noc sami. Byť sám v tento slávnostný večer sa však nemusí rovnať osamelosti alebo smútku. V skutočnosti to môže byť príležitosť na sebaobjavovanie, reflexiu a vytváranie pekných spomienok. Tu je návod, ako nielen prežiť, ale poriadne si užiť Silvestra sólo.

Vytvorte si príjemnú atmosféru

Začnite premenou svojho priestoru na útočisko plné pohodlia. Stlmte svetlá, zapáľte sviečky, pustite si obľúbenú hudbu a zútulnite si vaše bezprostredné okolie. Teplá a príjemná atmosféra môže výrazne zlepšiť náladu a urobiť večer výnimočným.

 

Zapaľovanie dlhých sviečok previazaných mašľami.

 

Kulinárske dobrodružstvo

Doprajte si chutné domáce jedlo alebo experimentujte s novým exotickým receptom. Varenie môže byť terapeutické a s dobrým jedlom je večer vždy výnimočný. Dobré víno, alebo špeciálny koktejl ho spraví ešte špeciálnejším. Upečte si deň vopred koláč, ktorý máte radi a pripravte si občerstvenie. Pekné servírovanie vám dodá sviatočnú atmosféru.

 

Občerstvenie v podobe jednohubiek, krekrov, koláča a ovocia.

 

Filmový alebo televízny maratón

Urobte si zoznam svojich filmov alebo televíznych seriálov, ktoré stoja za to. Či už ide o klasický filmový maratón alebo o dobiehanie najnovšej série. Ponorte sa do sveta zábavy. Pripravte si pukance a urobte si zo Silvestra filmový večer, na ktorý nemáte čas v bežný deň.

 

Výber filmových komédií v televízii.

 

Zamyslite sa nad rokom

Využite túto príležitosť a zamyslite sa nad uplynulým rokom. Aké boli úspechy? Aké lekcie ste sa naučili? Vyhraďte si nejaký čas na retrospektívu a spísanie poznámok na pekné momenty v roku, na ktoré nechcete zabudnúť.

Namiesto tradičných predsavzatí si stanovte pozitívne ciele na nadchádzajúci rok. Zamyslite sa nad oblasťami svojho života, v ktorých by ste chceli vidieť rast. Urobte si jednoduchý plán s cieľmi, ktoré by ste chceli dosiahnuť v nasledujúcom roku

 

Virtuálne pripojenie

To, že ste fyzicky sami, neznamená, že sa nemôžete spojiť s priateľmi a rodinou. Obvolajte priateľov, ktorých ste dlho nepočuli. Poprajte im veselého Silvestra a nezabudnite ani na rodinu. Usporiadajte virtuálne stretnutia prostredníctvom video hovorov.

 

Rozmaznávajte sa

Urobte si wellness večer. Napustite si upokojujúci kúpeľ, urobte si tvárovú masku a doprajte si starostlivosť o seba. Rozmaznávajte sa, relaxujte, meditujte a choďte spať, aby ste sa do nového roka zobudili ako znovuzrodení.

 

Zelená maska na okolie očí.

 

Zapojte sa do aktivít, ktoré podnecujú vašu kreativitu. Či už ide o kreslenie, písanie, maľovanie alebo hru na hudobnom nástroji, využite čas na umelecké vyjadrenie. Môžete nájsť skrytý talent, alebo si jednoducho tento proces užiť.

Nakupujte v povianočných výpredajoch. Vianoce sú už možno za nami, ale to neznamená, že si nemôžete dopriať nákupy. Využite tieto povianočné a novoročné výpredaje online z pohodlia vašej obývačky, a doprajte si nejaké nové kúsky na oblečenie, alebo nový dekoračný prvok do obývačky.

V rámci relaxu a strečingu si skúste zacvičiť jógu alebo meditujte. Nájdite si tiché miesto, sústreďte sa na svoj dych a zostaňte prítomní v danom okamihu. Je to pokojný spôsob, ako privítať nový rok s čistou a pokojnou mysľou.

 

Fialová podložka na jógu.

 

Pustite si svoje obľúbené pesničky a tancujte, ako „keď sa nikto nepozerá". Uvoľnite sa a oslávte radosť z pohybu. Tanec nie je len skvelá forma cvičenia, ale aj spôsob, ako si zdvihnúť náladu, uvoľniť sa a mať len tak radosť zo života.

So správnym nastavením mysle a zodpovedajúcimi aktivitami môže byť trávenie Silvestra osamote obohacujúcim a príjemným zážitkom. Využite príležitosť na starostlivosť o seba, reflexiu a kreativitu.

 

Silvester doma s priateľmi

Predsa len ste si to rozmysleli a rozhodli sa, že oslava Silvestra len sami so sebou nie je nič pre vás? Radšej by ste si pozvali pár priateľov a premýšľate, ako pripraviť ten najlepší Silvester v pohodlí domova? Tu je pár nápadov, tipov a trikov na vytvorenie párty, ktorá vám zostane v pamäti ešte dlho po odbití polnoci.

Nech ste fanúšikom intímnej atmosféry, alebo vyhľadávate šialené tanečné podujatia, môžete si byť istí, že všetko dokážete pripraviť vo vašej obývačke.

Výzdoba

Predtým, ako sa ponoríte do iných detailov, začnite s výzdobou. Iba so správnou výzdobou docielite sviatočnú atmosféru. Osvetlite priestor teplými, príjemnými svetlami. Ozdobte obývačku párty výzdobou, balónmi alebo dekoračnými rozetami, pompomami a transparentmi vítajúcimi nový rok.

Vytvorte si „fotobúdku" s rekvizitami a kulisami pre spontánne a nezabudnuteľné momentky. Rekvizity si môžete zaobstarať v párty obchodoch, no môžete si ich aj doma vytlačiť alebo vyrobiť. Parochne, fúzy, veľké okuliare, klobúky – toto všetko bude na fotkách vyzerať zábavne! Fotky vám zostanú ešte dlho po párty a dobré fotky môžete neskôr použiť ako darčeky pre kamarátov.

 

Občerstvenie

Občerstvenie zaraďte hneď na druhé miesto po výzdobe. Dobré jedlo spája ľudí, čiže ho určite nepodceňujte. Malé kanapky sa výborne hodia so šampanským. Môžete skúsiť charcuterie board, čo je špecifický spôsob servírovania obložených mís, ktorý zvyčajne obsahuje rôzne druhy údenín, syrov, orechov, ovocia, pečiva a ďalších pochutín. Tieto misy sa dajú esteticky aranžovať do rôznych tvarov a sú skvelým spôsobom, ako prezentovať a podávať rôzne lahôdky. Dizajnovo atraktívna doska s občerstvením je kulinárskym majstrovským dielom, na ktorom bez námahy nakombinujete chute a textúry.

 

Obložená misa charcuterie board a dva kokteily.

 

So sushi nemôžete nikdy nič pokaziť. Pre milovníkov ázijskej kuchyne môže byť pekne naservírovaný sushi tanier skvelou voľbou. Ponúknite rôzne druhy ryby, avokádo, uhorky a iné prísady, ktoré si vaši hostia môžu sami zvinúť do rolky. Vytvoríte tak interaktivitu pri jedle a možno aj zábavu.

Dobrým osviežením sviatočného stola môžu byť španielske tapas, ktoré ponúka množstvo možností, ako patatas bravas, tortilla, chorizo, olivy a syr manchego. Pre niečo klasickejšie pripravte mini burgery s rôznymi druhmi mäsa a syra. Nič nepokazíte ani výberom rôznych syrov doplnených olivami, ovocím a džemom. Nezabudnite na čerstvú zeleninu a špeciálne omáčky, ktoré dodajú jedlu ešte viac charakteru.

 

Výber syrov, olív, ovocia a džemu na obložených tanieroch charcuterie board.

 

Ak sa ale chcete pochváliť svojim kuchárskym umením, môžete pripraviť aj slávnostnú večeru s viacerými chodmi. Krásne sviatočne ozdobený stôl, sviečky a servírovanie dotvoria dokonalú atmosféru.

 

Slávnostná večera servírovaná na stole ozdobenom sviečkami a dizajnovými dekoráciami.

 

Nezabudnite ani na dezerty, rôzne cheesecake-y, panacotty, či tiramisu, ktoré podávané v pohároch na stopke, dodajú silvestrovskej noci na noblese. Tartaletky, makarónky, alebo iné mini koláčiky nepochybne spestria oslavy nového roka tiež.

 

Krémové tartaletky s ovocím.

 

Vytvorte nápojový lístok, ktorý dodá noci iskru. Zvážte vytvorenie charakteristického kokteilu na tento večer – niečo ako „signature" kokteil, ktorý vám a vaším priateľom bude pripomínať tento večer. Na polnočný prípitok si pripravte šampanské. Nezabudnite na ovocie a iné ozdoby pohárov. A určite nevynechajte nealkoholické nápoje pre hostí, ktorí ich uprednostňujú.

 

Nápoje pripravené v pohároch rôznych veľkostí.

 

Naplánujte si večerný program, aby oslavy plynuli. Začnite pohodovou kokteilovou hodinou, vďaka ktorej sa môžu všetci stretnúť a vychutnať si občerstvenie. S postupujúcou nocou si naplánujte aktivity, do ktorých sa môžu všetci zapojiť a pripraviť sa na odpočítavanie polnoci.

 

Pripravené kokteily vedľa misy ovocia.

 

Filmy alebo karaoke

Filmový večer pri pozeraní starých filmov, ak preferujete pokojnejší štýl zábavy, alebo karaoke, keď si radi s priateľmi zaspievate.

 

Back Street Boys karaoke text na televízii.

 

Hry

Zorganizujte príjemný herný večer s klasickými stolovými hrami alebo sa rozhodnite pre interaktívne videohry. Kvízy môžu tiež spríjemniť váš večer a užiť si s nimi veľa zábavy.

 

Videohry a herné ovládače.

 

Hudba

Vytvorte si playlist. Bez dobrého playlistu nebude dobrá žiadna párty. Preto si zoznam obľúbených pesničiek dopredu nachystajte alebo využite už predpripravené silvestrovské playlisty.

Pustite hudbu hlasnejšie, stlmte svetlá a urobte si tanečnú párty priamo vo svojej obývačke! Iste, nie je to ako klub, ale máte priestor na zábavu, uvoľnenie a spievanie z plných pľúc. Je Silvester a susedia sú pripravení na večierky, preto vám nič nebráni vytancovať a vyblázniť sa.

 

Playlist s párty pesničkami.

 

Časová kapsula

Vneste trochu nostalgie do večera povzbudením hostí, aby ste si priniesli svoje obľúbené spomienky na minulý rok. Vytvorte provizórnu časovú kapsulu, ktorá umožní každému prispieť drobnosťami alebo predsavzatiami, ktoré sa otvoria na ďalšom silvestrovskom stretnutí.

 

Kostýmy

Ak chcete vašu párty ozvláštniť, zvážte zorganizovanie tematického večera v kostýmoch v jednotnom štýle.

 

Odpočítavanie

App-ka na presné odpočítavanie polnoci príde vhod, keď sa hodiny priblížia k polnoci a nechcete ju premeškať. Zabezpečte konfety, prskavky a samozrejme prípitok šampanským, aby ste privítali nový rok s otvorenou náručou.

 

Prípitok s prskavkami na Silvestra.

 

Ak chcete okrem klasického prípitku a prskaviek priniesť aj niečo nové, môžete vyskúšať zábavnú španielsku tradíciu osláv nového roka. Potrebovať budete len hrozno. Každý si na tanier pripraví 12 bobúľ a o polnoci sa začnú po jednom rýchlo jesť. Odporúčame nájsť si na YouTube španielsky prenos s odpočítavaním naživo, kde presne uvidíte kedy treba hrozno zjesť. Každá bobuľa by vám mala priniesť šťastie do nového roka.

 

Červené hrozno položené na sklenenej mise.

 

Na záver, Silvester je časom na spomienky na minulý rok a výhľadom na nové začiatky. Keď spoločne s priateľmi oslavujete doma, vytvárate spomienky a zdieľate smiech, radosti a nádeje do nového roku. Nech sú vaše poháre plné šťastia a lásky, a nech každý okamih nesie so sebou radostné a nezabudnuteľné chvíle. S láskou a optimizmom vstúpte do nového roku!

 

Značky

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti