Pondelok - Piatok 8.00 - 16.00

02/2044 2225

info@bunt.sk

 

Kolaudačná párty – Tipy pre hostiteľov a hostí

Pridané: 5.12.2023 15:15:00 Počet zobrazení: 666

Kľúče s ružovou mašľou na kľučke nového bytu.


Chystáte kolaudačný večierok? Tieto tipy vám pomôžu pripraviť nezabudnuteľný zážitok pre vašich hostí.

 

Vydať sa na cestu vytvárania domova je špeciálna príležitosť a ako sa lepšie podeliť o radosť, než usporiadaním párty alebo účasťou na kolaudácii? Tento krátky návod, ktorý sme pre vás pripravili, vám priblíži organizovanie a účasť na týchto potešujúcich udalostiach a pozrie sa aj na témy, v ktorých sa váš večierok môže niesť, občerstvenie, ktoré môžete ponúkať a nezabudneme ani na dary vhodné pre vašich hostí alebo hostiteľov. Poďme na to.

 

Rastlinné dekorácie v dizajnovom držiaku a váze.

 

Aká je podstata kolaudačnej párty?

Kolaudačná párty je symbolický uvítací ceremoniál, príležitosť pre hostiteľov predviesť svoj nový domov a podeliť sa o radosť s blízkymi priateľmi a rodinou. Je to príležitosť, pri ktorej môžu pozvaní hostia vyjadriť svoje blahoželanie a podporu tejto vzrušujúcej novej kapitole v živote hostiteľov. Tieto stretnutia môžu mať intímnejší charakter, kde sa stretne zopár najbližších ľudí hostiteľov, až po väčšie, bujarejšie večierky, ktoré odrážajú ich preferencie a osobný štýl.

 

Kedy usporiadať kolaudačný večierok?

Načasovanie je pri plánovaní kolaudácie kľúčové. Ideálny čas je v prvých týždňoch po usadení a zabývaní sa vo vašom novom príbytku. Tento časový rámec vytvára rovnováhu medzi tým, že hostiteľom poskytnete príležitosť urobiť svoj domov reprezentatívnym a zaistí, že vzrušenie z vášho sťahovania bude stále čerstvé. Rozhodne neotáľajte dlho a pozvite svojich blízkych hneď, ako sa budete cítiť pripravený.

 

Veselí hostia prichádzajúci na kolaudačnú párty.

 

Zvoľte si kreatívnu tému večierka

Samozrejme, môžete sa rozhodnúť pre jednoduché posedenie s vašimi hosťami, avšak voľba vhodnej témy zabezpečí, že sa bude o vašej kolaudačnej oslave ešte dlho rozprávať. Nižšie nájdete zopár inšpirácií.

Doma pripravené

Jednou z možností je pripraviť tému doma pripravených nápojov a jedál. Ak ste fanúšikmi domácej výroby piva, môžete pripraviť ochutnávku špeciálnej edície, ktorú ste pripravili vo vašom novom príbytku. Každého určite potešia aj farebné cocktaily, ktoré viete ľahko pripraviť v alko aj nealko verzii. V prípade, že ste prepadli pečeniu kváskového chleba, pripravte z neho chlebíčky pre vašich hostí. Skrátka dajte dôraz na domácu prípravu pokrmov a nápojov a vašich hostí požiadajte, aby tiež priniesli nejaké doma pripravené dobroty.

 

Cocktaily a pekne servírované malé občerstvenie.

 

Spoločné sadenie

Patríte k ľuďom milujúcim zelenú domácnosť alebo má váš nový príbytok záhradku, ktorú treba zútulniť? Naskytá sa vám tak ideálna téma na kolaudačný večierok. Pozvite vašich najbližších na spoločné sadenie. Strávite tak spolu pekné chvíle pri manuálnej činnosti a navyše, každá rastlinka zasadená vašimi priateľmi, vám ich bude denne pripomínať.

Môžete kúpiť malé ceduľky, ktoré bežne slúžia na označovanie byliniek a na každú napísať meno kamaráta. Takto budete mať vždy rastlinky označené menom človeka, ktorý ich posadil.

 

Rastliny v obývačke.

 

Spoločné vybaľovanie

Sťahovanie do nového bývania je náročná činnosť, preto zvážte využiť vašich priateľov na pomoc pri vybaľovaní krabíc. Pripravte k tomu malé jednohubky a jednoduché nápoje a zabijete tak dve muchy jednou ranou.

 

Koláčiky a hrozno pripravené na občerstvenie.

 

Večer spoločenských hier

Klasická téma nielen kolaudačných večierkov. Večer strávený pri spoločenských hrách vám zaručí kopec zábavy. Ak patríte ku kreatívnejším tipom, môžete vymyslieť vedomostný kvíz so špeciálnou témou zameranou na vašu novú alebo starú mestskú štvrť, prípadne pripraviť otázky, ktoré sa týkajú sťahovania. Dobrou radou je voliť otázky, s ktorými sa už vaši hostia stretli. Príliš ťažký kvíz by mohol zabiť dobrú náladu.

 

Obrázková spoločenská hra.

 

Luxusná večera

Ak preferujete skôr klasický štýl kolaudačnej večere, môžete vašim hosťom pripraviť luxusnú viacchodovú večeru spojenú s degustáciou vína. Nezabúdajte na patričné dekorácie, sviečky, oprášte porcelán, ktorý ste znovu objavili pri sťahovaní a naservírujte vašim blízkym chutné jedlo, na ktoré budú ešte dlho spomínať.

 

Liatie červeného vína na degustáciu zo sklenenej dizajnovej karafy.

 

Karaoke

Večierok s tematikou karaoke bude darčekom, ktorý budete neustále dostávať, pretože vy a vaši hostia sa pravdepodobne budete ešte roky smiať a zabávať na vašich výkonoch. Pokojne pozvite aj vašich susedov. Minimálne ich vopred upozornite, že pripravujete karaoke oslavu, pretože výbuchy smiechu a hlasné spievanie sú pri nej samozrejmosťou.

 

Záhada vraždy

Pre milovníkov hier a riešenia záhad sa môžete zviezť na aktuálne veľmi populárnej téme vražedných záhad. Zahrajte sa na detektíva Poirota a pripravte pre vašich hostí hru, pri ktorej budú musieť hľadať páchateľa fiktívneho zločinu. Na internete nájdete niekoľko desiatok návodov ako takúto hru pripraviť, prípadne oslovte profesionálov, ktorí sa organizácii podobných eventov venujú.

 

Zorganizujte výmenu kníh

Ak ste knihomoľ, viete, že žiadny dom nie je úplný bez správnej knižnice. Pozvite svojich hostí, aby si so sebou priniesli obľúbenú knihu, ktorou vám pomôžu naplniť vaše nové police.
Urobte to osobnejšie tým, že im navrhnete, aby priniesli niečo zo svojej zbierky a požiadajte ich, aby napísali na vnútornú stranu obalu venovanie pre túto špeciálnu príležitosť. Tiež si môžete pripraviť knihy na výmenu, ktorými obdarujete vy vašich hostí.

 

Knihy a rôzne dizajnové doplnky.

 

Filmová noc

Pre milovníkov filmu bude výbornou témou filmová noc. Pripravte pukance a pozvite vašich priateľov, aby ste si vychutnali spolu váš obľúbený film na vašom domácom kine.

 

Kolaudačný brunch

Nie každá kolaudačná párty sa musí konať večer. Zavolajte priateľov a susedov na pekný brunch s mimózami, omeletami, toastmi a rôznymi druhmi syra.

 

Syr, figy a džem v sklenenej miske.

 

Kolaudácia v prázdnom byte

Áno, vieme, že sme vám odporúčali usporiadať kolaudačnú oslavu až pár týždňov po zabývaní, ale prázdny byt pred nasťahovaním má tiež svoje čaro. Navyše, ak sa chystáte aj na maľovanie či väčšiu prerábku, môžete pripraviť oslavu, ktorá nebude mať takmer žiadne obmedzenia. Voľný priestor bez nábytku bude vhodný ako tanečný parket a vy sa nemusíte báť poškodenia bytu.

 

Zbavte sa nepotrebných vecí

Tu nejde ani tak o tému, ako o radu. Iste ste pri sťahovaní narazili na niekoľko desiatok predmetov, ktoré už nebudete potrebovať, no niekomu inému by sa mohli hodiť. Pripravte si tieto predmety a ponúknite ich vašim hosťom, aby našli ďalšie využitie.

 

Grilovačka

Má vaše nové bydlisko terasu alebo záhradu? Je vonku príjemné a teplé počasie? Tak potom nie je o čom. Pripravte pre vašich hostí grilovačku, pri ktorej si každý príde na svoje. Nezabudnite na svetelné reťaze, sviečky a fakle, ktoré dotvoria krásnu atmosféru.

 

Grilované zemiaky na oválnej servírovacej mise.

 

Vyzdobte si svoj nový domov štýlovo

Okrem voľby témy, je veľmi dôležité svoj nový príbytok príjemne ozdobiť. Pozrite sa na niekoľko tipov, ako zútulníte váš kolaudačný večierok.

Osobný dotyk

Premeňte svoj priestor na vizuálnu cestu vystavením fotografií významných momentov vášho života. Vytvorte časovú os, ktorá rozpráva príbeh vedúci k tomuto vzrušujúcemu novému domovu. Ak nie ste príliš milovník fotiek, vystavte si obrazy, printy, kresby, alebo iné grafiky v pekných rámoch.

 

Zarámovaná umelecká kresba na stene.

 

Voňavá atmosféra

Zapojte zmysly vonnými sviečkami alebo difuzérmi esenciálnych olejov. Aromatické dotyky môžu výrazne umocniť príjemnú atmosféru a zanechať vo vašich hosťoch trvalý dojem.

 

Vysoké sviečky v dizajnovom čiernom svietniku na konferenčnom stolíku.

 

Zeleň

Vdýchnite do svojho okolia život pomocou črepníkových rastlín alebo čerstvých kvetov. Rastliny prinášajú prírodu do interiéru a v kombinácii s dizajnovými kvetináčmi dokonalý detail celkového štýlu vášho bývania.

 

Rastlina monstera v prútenom kvetináči.

 

Pohostenie pre hostí

Pohostenie pre hostí samozrejme prispôsobujete podľa zvolenej témy, avšak máme aj zopár všeobecných rád.

Jednohubky a predjedlá

Rozhodnite sa pre výber ľahko konzumovateľného občerstvenia, ktoré hosťom umožní bez námahy sa medzi sebou spoznať pri neviazanej konverzácii. Mini sendviče, syrové taniere a zeleninové misy sú nielen chutné, ale tiež prispievajú k socializácii.

 

Ovocie a jednohubky.

 

Ideálne na kolaudačnú párty sú obložené misy charcuterie boards, o ktorých sme už písali. Inšpirujte sa našimi tipmi na dokonalé charcuterie boards – tento styling jedla určite zaujme nejedného hosťa. Farebnosť, či zloženie misy, môžete prispôsobiť konkrétnej téme vašej párty alebo chuťovým pohárikom hostí.

 

Pekne servírované obložené misy charcuterie boards.

 

Nápojová stanica

Vytvorte si samoobslužnú nápojovú stanicu, ktorá ponúka sortiment nápojov podľa rôznych preferencií. Od vody a nealkoholických nápojov až po typický kolaudačný kokteil, ponúkajú možnosti, ktoré uhasia každý smäd a vy nebudete musieť striehnuť na poháre vašich hostí, ktoré si žiadajú doplniť.

 

Pripravené nápoje a misa ovocia.

 

Dezerty a delikatesy

Doprajte svojim hosťom celý rad delikátnych dezertov. Košíčky, sušienky a malá slávnostná torta môžu túto príležitosť spríjemniť a sú aj symbolom radosti z nového domova.

 

Mandarínkový dezert na sklenenom podnose.

 

Minidarčeky pre vašich ctených hostí

Nielen hostiteľ, ale aj vaši hostia si zaslúžia malú pozornosť. Pozrite sa na zopár návrhov.

Sukulenty alebo rastliny

Mini črepníkové rastliny alebo sukulenty sú nielen očarujúce, ale aj symbolické. Darovať môžete aj malú kytičku čerstvých kvietkov v peknej váze. Predstavujú rast a prosperitu a potešia každého vášho hosťa.

 

Malá vázička s kvietkami, dizajnová váza, svietnik a iné dekorácie na stolíku.

 

Voňavé darčeky

Voňavé alebo dekoratívne sviečky predstavujú nádherné a praktické darčeky. Nielenže dotvoria atmosféru domovov vašich hostí, ale prenesú aj časť tepla vašej oslavy do ich domácností. Super tip sú aj veľmi populárne bytové parfumy, ktoré prevoňajú domácnosť, no môžu sa použiť aj na osvieženie tkanín. Tak isto môžete darovať aj vonné tyčinky spolu s držiakom.

 

Vonná tyčinka v bielom držiaku.

 

Malé dizajnové doplnky

Vyberte malé dizajnové drobnosti, ktoré sú univerzálne a potešili by každého. Darovať môžete malé svietniky, misky, šálky, figúrky alebo iné malé dekorácie. Snažte sa voliť skôr neutrálne farby, ktoré sa dajú ľahko skombinovať.

 

Rôzne dizajnové doplnky v prírodných farbách.

 

Darčeky pre hostiteľa

Ak ste pozvaný na kolaudačnú hostinu, rozhodne nechoďte s prázdnou rukou. Inšpirujte sa niektorými z nižšie uvedených tipov.

Kvalitný kuchynský riad

Pozdvihnite funkčnosť a štýl kuchyne vašich hostiteľov pomocou elegantného skleneného riadu, štýlového servírovacieho taniera alebo sadou vysokokvalitného kuchynského náčinia. Praktickosť sa pri týchto voľbách stretáva s premyslenosťou.

 

Dizajnové misky, šálky, poháre a iné doplnky.

 

Ak viete, že hostiteľ ešte nemá kúpený kvalitný príbor, môžete sa dohodnúť s viacerými hosťami a vybrať dizajnový set príborov.

 

Príbor uložený v špeciálnom stolíku v kuchyni.

 

Vonné sviečky alebo difuzéry

Pomôžte svojim hostiteľom vytvoriť pokojnú atmosféru v ich novom domove so starostlivo vybranými sviečkami alebo difuzérmi. Aromatické darčeky dodajú nádych luxusu a relaxu. Ako darček vyberte skôr väčšie sviečky v sklenenom alebo betónovom obale, ktoré vyzerajú honosne a budú sa hodiť novým majiteľom do celkového dizajnu interiéru. Ak neviete, akú vôňu sviečky by hostitelia preferovali, zvoľte radšej kvalitné svietniky.

 

Sviečky v betónových svietnikoch.

 

Váza s čerstvými kvetmi

Klasická voľba, ktorá nikdy nevyjde z módy. Krásna váza spárovaná so sviežou kyticou prináša okamžité kúzlo do obytného priestoru vašich hostiteľov a zanecháva trvalý dojem.

 

Váza s čerstvými kvetmi.

 

Koreničky

Dizajnové koreničky sú praktickým a vkusným darom, ktorý pozdvihne kvalitu a štýl stolovania vašich hostiteľov. Ku koreničkám môžete pribaliť aj kvalitnú soľ, čierne korenie, alebo inú zmes obľúbených korenín.

 

Dizajnové drevené koreničky s mramorovým detailom a malé misky s korením.

 

Pre milovníkov vína

Štýlová a kvalitná karafa určite poteší každého enológa. Vkusný set vínových pohárov je tiež vhodným darom do nového príbytku. Vhodné je s týmto darčekom priniesť aj fľašu kvalitného vína.

 

Dizajnová karafa s červeným vínom.

 

Pri výbere darčekov pre hostiteľa treba myslieť na ich štýl, vkus a záujmy. Ideálne je vyberať dary, ktoré sa budú hodiť do ich novej domácnosti. Preto vám odporúčame sústrediť sa najmä na dizajnové doplnky, doplnky na stolovanie, izbové rastliny, alebo niečo osobnejšie, ako napríklad rámik s fotografiou zachytávajúcou spoločne strávené chvíle.

 

 Ratanová váza s čerstvými kvetmi v kuchyni.

 

Veríme, že ste v našom článku našli inšpiráciu na váš kolaudačný večierok, a že vo vašom novom bývaní zažijete len tie najkrajšie chvíle. Ak ste pozvaní na oslavu nového bývania vašich známych, dbajte na to, aby ste dodržiavali "domáce pravidlá" vašich hostiteľov, nešli s prázdnymi rukami a hlavne, aby ste spolu strávili pekný čas, ktorý im prinesie prvé krásne spomienky do ich nového bývania.

 

Kľúče s ružovou mašľou na kľučke od dverí.

Značky

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Používanie analytických nástrojov nám umožňuje lepšie porozumieť potrebám našich návštevníkov a tomu, ako používajú našu stránku. Môžeme použiť nástroje prvej alebo tretej strany na sledovanie alebo zaznamenávanie vášho prehliadania našej webovej stránky, na analýzu nástrojov alebo komponentov, s ktorými ste interagovali alebo ste ich používali, zaznamenávanie udalostí konverzií a podobne.
Môžeme používať súbory cookie a nástroje tretích strán na zlepšenie ponuky produktov a/alebo služieb našej alebo našich partnerov, jej relevantnosti pre vás na základe produktov alebo stránok, ktoré ste navštívili na tejto webovej stránke alebo na iných webových stránkach.