Späť

Bunt x Archilab: Interiér premyslený do detailov

Pridal: Pridané: 4.11.2021 Počet zobrazení: 463

Bunt x Archilab: Interiér premyslený do detailov


Kvalitný interiér je taký, v ktorom sa cítime dobre a jeho priestory ponúkajú ideálne prostredie na trávenie príjemného a plnohodnotného času. Na kvalitu života a ľudské vnímanie výrazne vplývajú farby, dizajn a tiež použité materiály. Sme radi, že súčasťou našej práce sú unikátne spojenia s odborníkmi, ktorí myslia na každý detail.

Interiérové štúdio Archilab pri svojej práci zohľadňuje všetky spomenuté faktory. Pri tvorbe projektov pre svojich klientov sa vždy snaží priniesť extra pridanú hodnotu a prekvapiť. Vstúpte spolu s nami do jednej z našich posledných spoluprác a nechajte sa inšpirovať jej charakterom.

Zadanie od klienta znelo jasne: "Aj v prenájme sa dá cítiť ako doma." Cieľom bolo navrhnúť moderný a zároveň útulný interiér, ktorý bude pre jeho obyvateľov navodzovať domácku atmosféru. Výzva ako stvorená na umiestnenie nadčasových doplnkov.

2-izbový byt sa nachádza v komplexe Urban Residence, čo určuje jeho predpoklady na pohodlné mestské bývanie. Pôdorys bytu zahŕňa otvorený priestor spojenia kuchyne s obývačkou, kde sa koncentruje všetok život počas aktívnej časti dňa. Dizajnérske návrhy sa preto prioritne orientovali na tieto miestnosti.

Základným pilierom bol utilitárny čistý koncept zložený prevažne zo zemitých tónov, prírodných elementov, farieb a materiálov. Táto kombinácia zabezpečila aj to, že priestory budú vyhovovať čo najširšiemu okruhu potenciálnych nájomcov. Srdcom celého interiéru je biely kubus, ktorý výborne dopĺňa zvolenú farebnú paletu. Jeho unikátnosť spočíva v tom, že slúži ako kuchynská linka a šatník zároveň. Neutrálne motívy boli zachované tiež v priestore kuchyne, ktorej pýchou je biodoska na prírodnej materiálovej báze a glazovaný obklad zásteny v štýle marockého zellige.

 

Urban Residence Urban Residence

 

Ako inak vyčarovať unikátnu atmosféru, ako pomocou správne zvoleného osvetlenia. V kuchyni a v predsieni boli inštalované bodové svetlá, ktoré pomáhajú pri práci a zasvietia aj na tie najtmavšie zákutia, kam nedolieha toľko prirodzeného denného svetla.

Šperkom každého interiéru sú jeho doplnky. Vsadil na ne tiež kreatívny tím tvorcov s výberom praktických a nadčasových kúskov.

Opačná strana miestnosti je naopak doplnená útulným dizajnovým svietidlom, ktoré vytvorí tie pravé podmienky na trávenie oddychového večera na gauči alebo na čítanie obľúbenej knihy. Lampa Vuelta je vyrobená z opálového skla a vďaka svojmu vrúbkovanému povrchu pripomína fasádu vonkajších stĺpov. Bola navrhnutá tak, aby okrem svojho praktického stmievateľného svetla do interiéru priniesla tiež jedinečný moderný dizajn.

Odporúča ju aj architekt Martin Donoval z ateliéru Archilab: "Lampa Vuelta je krásnym príkladom dizajnu, ktorý nepodlieha času a dodá priestoru eleganciu bez ohľadu na módne trendy."

 

Urban Residence

 

Na vytvorenie ešte intímnejšej a domáckej atmosféry výborne poslúžia klasické sviečky, ktoré do interiéru prinesú príjemnú vôňu a plamienok teplého hravého svetla. Dizajnéri z Archilab si z našej ponuky vybrali mosadzný svietnik na čajovú sviečku z kolekcie Balance od dánskej značky ferm LIVING. Tak ako zapálená sviečka jednoducho funguje na princípoch rovnováhy, tak aj tento stojan je pre ňu vyváženou oporou. Spolu s funkčnosťou sa tu opäť stretol nápaditý minimalistický dizajn a hra geometrie.

 

Urban Residence Urban Residence

 

Okrem architektúry samotného priestoru sú v rovnakej miere dôležité aj bytové doplnky, ktoré celkové prostredie dotvárajú. Ľudia sa vo svojich domovoch často nechávajú inšpirovať prírodou, jej materiálmi a motívmi. Drevený vtáčik z kolekcie Shorebird od Normann Copenhagen si svoje hniezdo nájde na každej poličke alebo skrinke, kde sa budú dostatočne vynímať jeho čisté línie.

 

UrbanResidence


Vytvorte si aj vy vo vašom dočasnom alebo trvalom domove prostredie, ktoré vám bude aj keď "iba" s maličkosťami spríjemňovať každý deň. To, aké máme okolo seba prostredie formuje ako sa cítime. Obklopujte sa krásnymi a kvalitnými vecami a cíťte sa u vás doma dobre.

Ešte viac inšpirácie nájdete v našom e-shope alebo pravidelne aj na našom Instagrame.

Dovidenia a prídite k nám na návštevu opäť nabudúce.

 

Tvorca interiéru: ateliér Archilab s.r.o., www.archilab.sk
Realizácia: Kjub s.r.o., Wood Way, spol. s r. o.
Doplnky: BUNT, www.bunt.sk
Fotografie interiéru: Luboš Paukeje

 

Prihlásenie

Naša internetová stránka využíva cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby pre Vás. Viac informácií o cookies, informácie k Ochrane osobných údajov.

 

*