Späť

Zeleň v interiéri: Užitočná dekorácia pre váš zdravý domov

Pridal: Pridané: 30.03.2021 Počet zobrazení: 920

Zeleň v interiéri: Užitočná dekorácia pre váš zdravý domov


Kvety a izbové rastliny sa hodia do akéhokoľvek interiéru. Automaticky do neho vnesú živý prírodný element, ktorý pôsobí upokojujúco, esteticky a zároveň má pozitívny vplyv na zdravie. Ak práve uvažujete o tom, aké rastliny si do svojho bytu alebo domu vybrať, nechajte sa inšpirovať užitočnými tipmi na módnu interiérovú zeleň.


Pýcha vašej obývačky

V priestore obývacej izby je zvyčajne dostatok miesta aj na vyššie rastliny, ktoré v nej budú dominovať podobne ako samostatný kus nábytku. Dobrou voľbou je napríklad trendy popínavá Monstera skvelá alebo elegantná palma Areca Dypsis, ktoré môžete umiestniť na slnko alebo do polotieňa - 2 až 3 metre od okna. Vďaka ich výborným vlastnostiam prečisťovať a zvlhčovať vzduch sa vám bude v miestnosti lepšie dýchať. Zalievanie je nenáročné, odporúča sa 1 x týždenne.

 

Obývačka Kancelária

 

Zelená domáca kancelária

Prostredie pracovného kútika u vás doma vhodne doplní zelená rastlina, ktorá je v čase izolácie aj pomyselným spoločníkom. Ideálnym riešením do polotieňa je Fikus malolistý, nazývaný aj ako Ficus benjamina pôvodom z Indie. Pri pohľade na jeho sýto zelené listy pocítite svieže povzbudenie do ďalšej práce.


Oáza vo vašej kúpeľni

V miestnostiach, kde máte menej miesta, zvoľte na pestovanie rastlín závesné alebo nástenné kvetináče Speckle, ktoré šetria priestor a efektne oživia každý prázdny roh. Ukážkovým príkladom sú kúpeľne, do ktorých prúdi denné svetlo.  Počas teplého kúpeľa vám oddych umocní tiež prítomnosť popínavej zelene. Výbornou rastlinou na tento účel je brečtan, ktorý znáša polotieň, čistí vzduch a vďaka občasnému zalievaniu je nenáročný na pestovanie.

Starostlivosť o vaše izbové rastliny bude ešte príjemnejšia, keď vám pri tom bude pomáhať dizajnová kanvica na polievanie Orb Watering Can od značky ferm LIVING. Napriek tomu, že jej guľaté telo pôsobí subtílne, zmestia sa do nej až 2 litre vody. Je praktická a zároveň sa vo vašom interiéri bude vynímať ako sochársky kúsok vďaka svojmu štýlovému dizajnu. Na výber máte kašmírový alebo čierny variant z práškovaného kovu.

 

Speckle Závesný box

 

Milovníci izbových rastlín nám isto dajú za pravdu, že na novú "zelenú kamošku" sa doma nejaké to voľné miesto vždy nájde. Ideálnym riešením je nástenný box od dánskej značky ferm LIVING, s ktorým môžete vyplniť voľné miesto na stenách vo vnútri a tiež v exteriéri. Box je dostupný v dvoch veľkostiach a je možné ho využiť aj ako šikovnú poličku na obrazy v kombinácii s rastlinami.

Pre viac inšpirácií preskúmajte náš e-shop, ktorý prekvitá štýlovými dekoráciami a praktickými doplnkami pre váš zelený domov.

 

©bunt 2021Diners ClubMaestroMasterCardVISA ElectronVISA

Prihlásenie

Naša internetová stránka využíva cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby pre Vás. Viac informácií o cookies, informácie k Ochrane osobných údajov.

 

*