Späť

Príbeh značky: Radua crystal

Pridal: Pridané: 25.05.2021

Príbeh značky: Radua crystal


Radua Kaňáková Zneikahová je česká dizajnérka, ktorá sa so sklárskym remeslom stretla už v detstve v ateliéri svojej mamy. Výroba skla sa jej o to viac spája s láskou a pozitívnym vzťahom k ručnej tvorbe. V roku 1994 založila svoju vlastnú značku Radua crystal, vďaka ktorej pokračuje v rodinnej tradícii.


Ako tvrdí sama Radua, kľúčovou inšpiráciou je pre ňu príroda vo všetkých jej podobách, či už sú to rastliny, stromy alebo lom svetla na vodnej hladine. To všetko sa odráža aj v jej návrhoch a výrobkoch. Dielňu značky nájdeme v srdci kraja českých sklárov, v ktorom má výroba krištáľového skla svoje stále miesto.

Kolekcia autorského ručne fúkaného bezolovnatého krištáľu Optiš sa vyznačuje kombináciou minimalizmu a unikátnych tvarov, vďaka ktorým si pri stolovaní užijete okrem chutného nápoja tiež pohľad na jedinečný lom svetla. Svetlo, ktoré preniká čistými hranami skla ho robí vždy iné a jedinečné. Na výber máte set 6 pohárov na biele, ružové, červené víno, sekt alebo poháre na vodu, whisky, rum či brandy.

 

Optiš Optiš


Karafa na vodu Slza má jednoduchý tvar, ale o to netradičnejší povch. Aj vám jej vzor pripomína rannú rosu na listoch rastlín alebo kvapky dažďa na okne v tvare drobných kryštálov? Je vyrobená z číreho skla, aby v nej krištáľovo čistá voda ešte viac vynikla. Okrem nádoby na vodu s pohármi z rovnakej série, ju môžete využiť ako vázu na kvety a nádherne sa bude vynímať aj ako úžitková dekorácia v jedálni.

 

Slza


Radi svoj domov rozvoniate arómou divokých lúčnych kvetov? Vonná sviečka Crystalka u vás doma vytvorí atmosféru ako na rozkvitnutej makovej lúke, vďaka vôni zo 100% organického esenciálneho oleja. Telo sviečky tvorí bavlnený knôt a prírodný vegánsky sójový vosk, umiestnený v miske z ružového alebo bieleho autorského skla. Sviečka vydrží horieť až 99 hodín. Po jej dohorení sklo môžete využiť ako stojan na ďalšiu sviečku, nádobu na drobné predmety alebo jej nájsť iné uplatnenie v kuchyni.

 

Crystalka


Či už patríte medzi večných romantikov alebo milovníkov jednoduchosti, medzi originálnymi krištáľovými výrobkami z dielne Radua Crystal určite nájdete ten pravý odraz vašej osobnosti. Presvedčte sa o tom sami v našom e-shope na www.bunt.sk.

 

©bunt 2021Diners ClubMaestroMasterCardVISA ElectronVISA

Prihlásenie

Naša internetová stránka využíva cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby pre Vás. Viac informácií o cookies, informácie k Ochrane osobných údajov.

 

*