Späť

Odhalili sme kúzlo produktov ferm LIVING

Pridal: Pridané: 6.07.2021 Počet zobrazení: 431

Odhalili sme kúzlo produktov ferm LIVING


Čaro dánskej značky ferm LIVING vzniká pod rukami remeselnej výroby. Misiou jej predstaviteľov je vytvárať zo 100% recyklovaného materiálu nové, dizajnovo atraktívne produkty. Objavte spolu s nami ikonické kúsky, ktoré v sebe nesú eleganciu a tiež zodpovedný prístup k životnému prostrediu.


Jedným z produktov, ktorý je šetrný k prírode a zároveň je ikonou v dizajnových vychytávkach, je nepochybne kanvica na vodu Liba, moderná verzia klasického záhradníckeho nástroja. Okrem toho, že pôsobí esteticky, je aj vysoko účelová a šetrná k planéte. Pozrite sa spolu s nami na príbeh jej vzniku.

 

Liba Liba

 

Princíp cirkulárnej ekonomiky

Základnou ideou pri návrhu nových produktov ferm LIVING je vždy udržateľnosť z pohľadu funkčnosti a rovnako pri výbere použitých materiálov. Kanvica Liba je vyrobená z plastového obalového odpadu, ktorý sa po zozbieraní umyje a následne sa z neho spracováva granulát HDPE s vysokou hustotou a odolnosťou. Vďaka týmto vlastnostiam sa tento druh plastu používa na rôzne účely.

 

Liba

 

Ako to celé prebieha?

Granulát HDPE sa zahreje a pod vysokou teplotou sa premení na pórovitú hmotu. Táto hmota sa potom naleje do formy, v ktorej sa vyfúkne do požadovaného tvaru. Vzduch rovnomerne rozptýli materiál po celej forme a vytvorí tak dutý priestor, ktorý slúži na zadržiavanie vody. Následne sa kanvica Liba uvoľní z formy.

Pri procese vyfukovania na dne kanvice vzniká určité množstvo prebytočného materiálu, ktorý je potrebné ručne vyrezať. Na dosiahnutie tých najlepších výsledkov je nevyhnutná pevná ruka a precíznosť kvalifikovaného remeselníka. Celý rezbársky proces musí byť dokončený kým je kanvica ešte teplá. Opracovanie v počiatočnej fáze je nevyhnutné, keďže v tomto momente materiál dovoľuje remeselníkovi vytvoriť najhladší povrch s mäkkým a organickým výrazom.

 

Liba Liba

 

Počas celej výroby ferm LIVING dbá na minimalizovanie odpadu, čím zabezpečuje zodpovedný a udržateľný proces. Krása zavlažovacej nádoby Liba spočíva v tom, že všetok prebytočný materiál z rezbárskeho procesu sa využije do ďalšej dávky granulátu na výrobu nových nádob. Nič nevyjde nazmar a každý kúsok HDPE granulátu dostane nové využitie.

Vytvorte si udržateľný domov pomocou funkčných a zodpovedných výrobkov od profesionálov. Kanvica na polievanie Liba sa u vás doma bude vynímať ako dekorácia a tiež vám dlho poslúži pri závlahe rastlín. Objavte 3 farebné variácie v našom e-shope.

 

©bunt 2021Diners ClubMaestroMasterCardVISA ElectronVISA

Prihlásenie

Naša internetová stránka využíva cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby pre Vás. Viac informácií o cookies, informácie k Ochrane osobných údajov.

 

*