Späť

Hoptimisti: Šťastie pre každú príležitosť

Pridal: Pridané: 28.01.2021 Počet zobrazení: 652

Hoptimisti: Šťastie pre každú príležitosť


Myslíte si, že obyčajné dekorácie do bytu v nás nemôžu vyvolať radosť? Potom asi nepoznáte dánsku značku Hoptimist, ktorá vyrába rovnomenné hravé figúrky s jediným cieľom: rozdávať potešenie a vyčarovať úsmev na tvári.

 

V jednoduchosti je sila

Čo je to Hoptimista? Malá postavička s kovovou pružinkou uprostred, ktorá v sebe spája typické prvky škandinávskeho dizajnu – minimalizmus a príjemnú hravosť. Stačí sa na ktoréhokoľvek Hoptimistu pozrieť, rozhopsať ho a hneď vám bude lepšie.

Táto originálna dekorácia prvýkrát uzrela svetlo sveta na konci 60. rokov 20. storočia v malej dielni v dánskom Stillingu. Umelec, rezbár a sústružník Hans Gustav Ehrenreich mal bohatú fantáziu, ktorú prenášal do svojich diel dávno pred Hoptimistom. Čoskoro vytvoril prvé prototypy na pružinke – dievča Bimble a chlapca Bumble.

 

Hoptimist

 

Netrvalo dlho a sláva Hoptimistov sa rozšírila aj mimo malú dielňu. Ehrenreich sa zúčastnil niekoľkých remeselných výstav, kde za svoje hravé dekorácie získal viacero významných ocenení doma i v zahraničí. Hoptimisti sa dnes tešia veľkej obľube a sú pevnou súčasťou dánskej histórie dizajnu.

 

 

Hravé dekorácie do bytu

Viete, čo je na týchto postavičkách najlepšie? Že existuje veselý Hoptimista pre každú príležitosť. Kdekoľvek ho postavíte, začne rozdávať radosť. Ste milovníci psov? Roztomilý havkáč je tu pre vás. Máte radšej mačky? Nehovorte viac.

Môžete si takisto vybrať chlapca alebo dievča. Chlapec má zvedavé oči, krátku pružinku a na hlave „chumáč" vlasov. Dievčenské šaty zas reprezentuje dlhá pružinka a usmievavé oči. Hravosť výrobkov dopĺňajú rôzne kolekcie, napríklad:

  • kráľovská – králi a kráľovné, princovia a princezné ako z rozprávky,
  • chrómová – lesklí Hoptimisti, ktorí odrážajú dobrú náladu do okolia,
  • smajlíci – radosť a úsmevy na druhú,
  • drevená – v roku 2011 sa začalo s výrobou Hoptimistov z dubového dreva.


Radosť pre každého

Svet nie je jednotvárny. Jeho rozmanitosť a farebnosť oslavujú aj dúhoví Hoptimisti, presne v duchu pôvodnej myšlienky Hansa Gustava Ehrenreicha: rozdávať radosť a prinášať úsmev. S blížiacim sa sviatkom sv. Valentína možno budete chcieť siahnuť po originálnom spôsobe, ako potešiť svoju polovičku. Romantický Hoptimista Love môže byť to pravé (aj so 14 % zľavou, ktorú pripravujeme).

 

Hoptimist Hoptimist

 

Hoptimisti svojou hravosťou prinášajú radosť ľuďom na celom svete. Nenápadne sa usadia v kancelárii, obývačke, spálni alebo detskej izbe a doplnia váš priestor štýlovou jednoduchosťou. Preto sme radi, že našu ponuku týchto dánskych postavičiek v blízkej dobe rozšírime. Budete si môcť vybrať z rôznych pastelových odtieňov a pridajú sa k nám aj roztomilí drevení Hoptimisti.

 

©bunt 2021Diners ClubMaestroMasterCardVISA ElectronVISA

Prihlásenie

Naša internetová stránka využíva cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby pre Vás. Viac informácií o cookies, informácie k Ochrane osobných údajov.

 

*