Pondelok - Piatok 8.00 - 16.00

02/2044 2225

info@bunt.sk

 

37 tipov na minimalistické valentínske darčeky

Pridané: 6.2.2024 20:45:46 Počet zobrazení: 897

Srdiečkové figúrky Hoptimista a valentínska pohľadnica.


Ak ešte neviete, ako potešiť vášho partnera či partnerku na Valentína, tieto minimalistické nápady vám zaručene pomôžu.

 

Vo svete plnom prebytku je hľadanie radosti v jednoduchosti osviežujúcim prístupom, najmä pokiaľ ide o oslavu lásky. Darčeky na Valentína môžu byť veľké a pompézne, no my by sme vašu pozornosť radi upriamili na tie minimalistické, no o to premyslenejšie. Také, ktoré dajú vašej polovičke pocítiť, ako si ju vážite a čo k nej cítite. Či už hľadáte darček na Valentína pre ženu, muža, frajera či frajerku, alebo chcete valentínske darčeky pre oboch, ste na správnej adrese. Pripravili sme pre vás tipy, v ktorých nájdete aktivity pre dvoch, ručne vyrobené valentínske darčeky z papiera, dizajnové kúsky a iné originálne nápady. Poďme na to.

 

Ručne robené darčeky

Nie všetky DIY darčeky musia byť komplikované. Ak ste sa rozhodli vložiť do darčeku aj trochu svojho talentu a práce, máme pre vás pár tipov na jednoduché a originálne ručne vyrobené maličkosti, ktoré zvládne každý!

1. Srdiečková záložka do knihy

Veľmi jednoduchá origami záložka na rohy stránok. Vyrobíte ju iba pomocou štvorcového origami papiera alebo iného papiera podľa vlastného výberu a nožníc.

 

Srdiečková záložka do knihy.

 

Návod na výrobu srdiečkovej záložky do knihy

 

Návod na výrobu valentínskej srdiečkovej záložky do knihy.

 

 1. Pripravte si štvorcový červený origami papier.
 2. Začnite preložením origami papiera diagonálne, aby špic trojuholníka smeroval hore.
 3. Trojuholník zložte na ďalší trojuholník smerom doľava.
 4. Roztvorte trojuholník.
 5. Uchopte spodnú časť pravej strany trojuholníka a zložte ju smerom hore.
 6. To isté urobte aj na druhej strane.
 7. Preložené strany opäť otvorte.
 8. Horný cíp prednej strany trojuholníka zložte k spodnému okraju.
 9. Pravú stranu zložte k stredu smerom hore.
 10. To isté urobte aj na druhej strane.
 11. Obe zložené strany si jemne otvorte, pravú časť založte do vzniknutého vrecka.
 12. Rovnako založte aj ľavú stranu.
 13. V hornej časti si nakreslite oblúky, ktoré budú symbolizovať srdce a vystrihnite ich nožnicami.
 14. Toto je zadná strana záložky a toto malé vrecko bude slúžiť na označenie strany v knihe.
 15. Vaša záložka do rohu v tvare srdiečka je pripravená!

 

Záložka v tvare srdiečka položená na knihe. Červená záložka v knihe.

 

2. Nádobka s dôvodmi, prečo ťa milujem

Pripravte nádobku, ktorú naplníte malými odkazmi, prečo svojho partnera či partnerku milujete. Budete na to potrebovať vkusnú nádobku podľa vlastného výberu a pekné kúsky malých papierikov.

 

Valentínska nádobka s romantickými odkazmi.

 

Odporúčame na tento darček vybrať nádobku, ktorú obdarovaná osoba ďalej využije a bude sa jej páčiť. Dobrý tip je úložný box Ring od dánskej značky Normann Copenhagen. Neskôr sa škatuľka môže využiť na odkladanie šperkov, kozmetiky alebo gumičiek do vlasov.

 

Pieskový úložný box Ring so zlatým držiakom.

 

Napíšte na malé papieriky dostatok dôvodov, prečo vašu polovičku milujete. Papieriky poskladajte a vložte do nádobky.

 

Ružové papieriky s vyznaniami lásky.

 

Ak je v nádobke príliš veľa voľného miesta, môžete pridať malé čokoládové bonbóniky či inú sladkú odmenu.

 

Zaľúbené papieriky a bonbóny v pieskovom úložnom boxe so zlatým držiakom.

 

A voilá - darček je hotový.

 

3. Pohľadnica so srdiečkovým balónikom

Vytvorte pre vašu polovičku krásnu pohľadnicu so srdiečkovým balónikom.

 

Žltá pohľadnica so srdiečkovým balónom.

 

Návod na výrobu pohľadnice so srdiečkovým balónikom

 

Návod na výrobu pohľadnice so srdiečkovým balónom.

 

Budete potrebovať:

 • tvrdý farebný papier,
 • ružový papier na srdiečka,
 • lepidlo,
 • ceruzku/fixku na kreslenie.

Začnite výrobou srdiečok. Z ružového papiera vystrihnite 5 identických srdiečok. Prehnite ich v strede na polovicu a potom ich spolu prilepte. Nechajte pár minút zaschnúť a potom prilepte na prednú stranu pohľadnice. Pod srdiečko dokreslite balónový košík a do vnútra pohľadnice napíšte odkaz pre svojho Valentína.

 

Žltá pohľadnica so srdiečkovým balónom vedľa Bunt sviečky.

 

Vecné darčeky

Pokiaľ si neviete rady, aký vecný darček poteší vašu polovičku, odporúčame sa jej priamo opýtať. Ak ju však dobre poznáte, možno vám už naznačila, čo by ju najviac potešilo. Pozrime sa spolu na zopár nápadov, ktoré vám to možno pripomenú, prípadne vás inšpirujú.

4. Milovníci vína

Pre milovníkov vína je elegantný stojan na víno funkčným a štýlovým doplnkom do ich domova. Umožňuje organizované vystavenie ich obľúbených fliaš. Zaujímavým darčekom je aj štýlová karafa na víno a k nej ladiace poháre.

 

Karafa na víno a pohár z rovnakej edície.

 

5. Figúrky Hoptimista

Existuje veľa spôsobov, ako vyjadriť lásku. Jeden z nich ponúka aj originálna dizajnová figúrka Hoptimista, z kolekcie Love. Sú určené pre niekoho, koho milujete.

 

Menšia a väčšia biela figúrka Hoptimista so srdiečkom na hlave.

 

Hoptimista Love má odnímateľné srdce, na ktoré môžete nalepiť osobné venovania. Na výber máte šesť rôznych nálepiek s nápismi „I Miss U", „Best Dad", „Best Mom", „I Love U", „Be Mine" a „Get well".

 

Nálepky s nápismi vedľa srdiečkovej figúrky Hoptimista.

 

Veselého Hoptimistu si môžete vybrať v dvoch veľkostiach. K tomuto darčeku stačí, keď pridáte peknú pohľadnicu a máte valentínske gesto hotové.

 

Veľký biely Hoptimista so srdiečkom a valentínskou pohľadnicou v pozadí. Malá biela figúrka Hoptimista so srdiečkom a valentínskou pohľadnicou v pozadí.

 

6. Sviečky a vône do bytu

Sviečky sú úzko spojené s romantikou, a tak sú výborným minimalistickým darčekom na Valentína. Darujte prekrásne voňavé sviečky z našej ponuky a vaša láska bude nielen svietiť, ale bude ju aj doslova cítiť.

 

Zapálená Bunt sviečka s vôňou tmavého medu.

 

Pozrite si naše voňavé novinky, kde si môžete vybrať originálne sviečky a bytové parfumy. Porozmýšľajte, aká vôňa by najviac potešila vašu partnerku alebo partnera.

 

Bunt sviečka s vôňou tmavého medu. Striekanie bytového spreju Bunt s vôňou čiernej slivky a rebarbory.

 

7. Svietniky a stojany na sviečky

K sviečkam patria neodmysliteľne aj stojany na sviečky a svietniky. Potešte vašu polovičku dizajnovým svietnikom, ktorým vkusne doplníte jednu z našich voňavých sviečok. Tak isto môžete vybrať aj sériu malých svietnikov a vytvoríte si tak pekný valentínsky balíček.

 

Horiace sviečky položené vedľa sklenenej nádoby s jesennou výzdobou šišiek a orechov.

 

8. Dekoratívne vázy, misky a doplnky

Nádherné vázy, misky či iné doplnky, ako napríklad dekoračný uzol, od severských dizajnérov, ktoré máme v ponuke, dokonale ozdobia každý minimalistický príbytok. Jednoduché odtiene a vkusné prevedenie budú pútať pozornosť každej návštevy.

 

Dekoračný uzol pieskovej farby položený na knihách.

 

Konkrétne tento štýlový dekoračný uzol Knot Table je od švédskej značky Cooee Design. Jeho piesková farba sa výborne hodí do každého minimalistického interiéru. Môže sa použiť ako dekorácia na knihy alebo ho môžete položiť len tak na poličku.

 

Pieskový dekoračný uzol položený na knihách.

 

9. Kvetináče

Nezabudli sme ani na milovníkov rastlín. Krásne tropické rastliny vyniknú ešte omnoho viac, keď sú umiestnené v dizajnových kvetináčoch. Vyberte pre vášho partnera alebo partnerku krásny kvetináč od tých najlepších dizajnérov a aj rastliny sa budú hneď cítiť pohodlnejšie. :)

 

Biele a čierne dizajnové kvetináče.

 

10. Izbová rastlina

Darujte vašej polovičke živý symbol rastu a lásky. Izbová rastlina nielenže dodá vášmu domovu nádych prírody, ale slúži aj ako trvalá pripomienka vašej náklonnosti. K rastlinke môžete použiť aj predošlý tip a kúpiť k nej hneď aj dizajnový kvetináč, ktorý sa bude hodiť do interiéru obdarovanej osoby.

 

Izbová rastlina v čiernom kvetináči s tvárou.

 

11. Kvety

Klasické gesto. Kvety dodajú nádych romantiky každej príležitosti. Sú krásne, voňavé a skrášlia váš domov. Toto romantické gesto môžete tak isto ozvláštniť a kvety darujte rovno s vázou. Vyberte vázu, ktorú doma ešte nemáte, no viete, že podobný tvar by sa určite využil aj na iné kvety a príležitosti.

 

Letná žlto-biela kytica kvetov s červenými ružami v dizajnovej váze.

 

12. Vankúš

Zútulnite váš spoločný domov alebo domov vášho partnera pomocou ozdobných vankúšov. Okrem pohodlia, ktoré poskytujú, ponúkajú aj nadčasový minimalistický dizajn, ktorý ocení každý milovník vkusných doplnkov.

 

Dekoračné vankúše na sedačke.

 

13. Koreničky

Ak nemá vaša partnerka alebo partner doma kvalitné koreničky, odporúčame kúpiť set soľničky a koreničky. K tomuto darčeku môžete pridať milú pohľadnicu, kde napíšete text: „Krásneho Valentína, patríme k sebe ako soľnička a korenička!"

 

Dizajnové koreničky a malé misky s rôznym korením.

 

14. Šálky

Keď už sme pri veciach, ktoré patria k sebe, nesmieme zabudnúť na set dvoch šálok, z ktorých si spolu vypijete spoločnú rannú kávu a pri romantickom večernom filme si zase môžete dať čaj.

 

Valentínske dizajnové šálky.

 

Odporúčame vám glazované šálky z dielne belgickej značky Serax. Dajú sa veľmi pekne kombinovať aj s podšálkami a viete si vybrať „jej" a „jeho" šálku podľa farebnosti.

 

Červená a tmavomodrá glazovaná šálka.

 

15. Poháre

Skvelý tip na darček pre dámy je pohár na pivo! Nekupujte však obyčajný klasický krígeľ. Vybrať si môžete aj z dizajnových možností. Napríklad, česká firma Radua crystal vyrába krásne ružové poháre v dvoch veľkostiach.

 

Ružový sklenený pohár na pivo.

 

Pohár je síce určený na pivo, no môžete si doňho spraviť aj sviežu limonádu alebo iný nápoj. Jemná ružová farba je dokonalou práve na Valentína!

 

Ružový sklenený pohár s citrónovou limonádou a zlatou slamkou.

 

16. E-čítačka

Ak miluje knihy, elektronická čítačka ponúka praktický spôsob, ako si so sebou dokáže zobrať obrovskú knižnicu literatúry. Je to elegantný darček pre minimalistického čitateľa.

 

17. Služba online predplatného

Pre technické typy, ktoré radi čítajú, pozerajú, či sa vzdelávajú v online priestore, odporúčame poskytnúť digitálne zážitky s online predplatenými službami. Či už ide o streamovacie služby, audioknihy, alebo online kurz, tento darček poteší a nezahltí domácnosť nepotrebnosťami.

 

18. Predplatné kávy

Pre kávových nadšencov zabezpečuje predplatné pravidelný prísun kvalitnej kávy. Je to praktický a oceňovaný darček pre minimalistov, ktorí si cenia každodenné rituály.

 

19. Cestovné súpravy

Kompaktné a praktické cestovné súpravy sú premyslenými darčekmi pre tých, ktorí milujú objavovanie. Sú ideálne na spontánne úniky, ale aj plánované dovolenky.

 

20. Organizéry

Minimalisti oceňujú poriadok. Zvážte darovanie praktických organizačných produktov, ktoré zlepšia funkčnosť a estetiku ich priestoru.

 

Šedý dizajnový organizér.

 

Aktivity

Na záver nesmieme zabudnúť na jeden z najlepších valentínskych darčekov, spoločne strávený čas. Odporúčame vám zmeniť rutinu a prekvapiť vášho partnera alebo partnerku nečakanou aktivitou. Môže to byť spontánne dobrodružstvo, nepredvídateľné rande alebo čokoľvek, čo si obaja užijete a čo sa bude vymykať z každodennosti. Pozrite si naše tipy.

21. Doprajte si spoločný kúpeľ

Vytvorte pokojnú a intímnu atmosféru zdieľaním relaxačného kúpeľa. Napustite si vaňu, pridajte relaxačnú soľ a príjemne voňavú penu. Ak k tomu pridáte sviečky, romantický relax, ktorý zažijete, bude určite stáť za to. Ak nemáte dostatočne veľkú vaňu, veľké gesto bude, keď pre partnerku pripravíte kúpeľ, zapálite sviečku a prinesiete jej aj malé občerstvenie.

 

Doska z tmavého dreva so sviečkou a mydlom položená na vani pripravenej na kúpeľ.

 

22. Dajte jeden druhému masáž

Nemusíte byť profesionálni maséri, aby ste si dopriali príjemnú masáž. Pripravte sa pozretím návodov na internete, nachystajte relaxačné oleje a vychutnajte si relax a vzájomné dotyky.

 

23. Rozmaznávajte sa kúpeľným dňom alebo poukážkou

Ak sa vám predchádzajúce tipy páčili, no obávate sa, že vami poskytnutá masáž by partnerovi až tak nevyhovovala, doprajte si spoločný kúpeľný deň alebo poukážku na spoločný wellness.

 

Párová masáž.

 

24. Vyrazte spolu na túru

Vychutnajte si prírodu a vzájomnú spoločnosť romantickou túrou. Je to minimalistický spôsob, ako osláviť lásku a zároveň si užívať krásu prírody. Ak obľubujete dlhšie túry, môžete si rezervovať noc na horskej chate a pre tých dobrodružnejších zvážte prespanie v útulni. Pribaliť môžete aj piknikový set, ktorý si rozložíte v mieste vášho nocľahu.

 

Popradské pleso.

 

25. Prejdite sa po okolí

V rámci minimalizmu a aj možností, túra nemusí byť pre každého. Avšak aj dlhšia romantická prechádzka po okolí môže ponúknuť priestor pre intimitu, hlboké rozhovory a hlavne kvalitne strávený čas s vašou láskou.

 

Prechádzka v lese.

 

26. Uvarte si spolu romantickú večeru

Vyhnite sa preplneným reštauráciám a rozhodnite sa pre príjemné večerné spoločné varenie. Nielenže to posilní vaše puto, ale výsledkom bude aj chutné spoločné jedlo.

 

Pečený karfiol s ryžou a prílohou.

 

27. Urobte si piknik v zimnej záhrade

Ak patríte k tým šťastlivcom, ktorí disponujú zimnou záhradou, využite ju. Premeňte tento priestor na romantické prostredie s piknikom. Je to krásny a intímny spôsob, ako si užijete vzájomnú spoločnosť, v teple a obklopení vašimi obľúbenými rastlinami.

 

28. Napíšte si vyznania lásky

V tomto digitálnom veku budú ručne písané ľúbostné listy úžasným a romantickým spôsobom, ako si vyznať lásku. Či už sa rozhodnete pre dlhé vyznanie alebo necháte krátke odkazy na nečakaných miestach, aby ich váš partner mohol objavovať počas dňa, je už len na vašej preferencii.

 

29. Pozrite si romantický film s horúcou čokoládou

Vytvorte si doma útulný filmový večer. Romantický film, horúca čokoláda a vzájomná spoločnosť vytvoria dokonalý valentínsky večer v pohodlí domova.

 

Ponuka romantických filmov v televízii.

 

30. Vyberte sa na predstavenie

Zdieľajte spolu kultúrny zážitok. Môže to byť koncert, divadelná hra alebo akákoľvek iná kultúrna udalosť, ktorá sa vám páči, a ktorá poteší aj vašu partnerku či partnera.

 

31. Zažite spolu dobrodružstvo

Naplánujte si dobrodružný deň, či už ide o spomínanú pešiu turistiku, cyklistiku alebo objavovanie nového mesta. Spoločné skúsenosti vytvárajú trvalé spomienky. Ak obaja obľubujete adrenalín, prečo si nedopriať nejaký ešte nevyskúšaný zážitok? Jazda športovým autom na okruhu či bungee jumping nie je pre každého, ale ak ste obaja na rovnakej vlne, bude to spoločným zážitkom, na ktorý budete ešte dlho spomínať.

 

32. Doprajte si malý výlet

Prekvapte vášho Valentína výletom. Minimalistické riešenie ponúkajú nepreskúmané slovenské mestá, hlavné či iné zaujímavé mestá okolitých štátov alebo malý domček, či chalúpka na vidieku.

 

33. Registrácia na kurz niečoho nového

Podporte osobný rast tým, že sa spoločne zapíšete do kurzu. Môže to byť kurz varenia, jazykové hodiny alebo čokoľvek, čo by vás oboch mohlo zaujímať.

 

34. Raňajkové rande

Väčšine ľudí napadne na Valentína romantická večera. Buďte však originálny a začnite romantiku hneď z rána. Môžete pripraviť klasické raňajky do postele alebo sa spoločne vybrať do kvalitnej raňajkárne, kde si vychutnáte vzájomnú spoločnosť skôr, ako začne denný zhon.

 

Raňajky s ružou v posteli.

 

35. Večera v reštaurácii

Úplná klasika, ktorou málokedy niečo pokazíte. Rezervujte si stôl vo svojej obľúbenej reštaurácii a vychutnajte si špeciálne jedlo v najlepšej spoločnosti.

 

36. Noc v hoteli

Predĺžte si kvalitný čas nocou v hoteli. Poskytne vám zmenu scenérie a umožní ničím nerušený, uvoľnený večer.

 

37. Odložte telefón

Na záver spoločných aktivít vám dávame veľmi dôležitý tip, respektíve pripomienku, že počas vzácnych chvíľ s vašou polovičkou, by mal ísť telefón bokom. Nebojte sa vypnúť si zvonenie a upozornenia, prípadne úplne vypnúť váš telefón a odložiť ho počas celého večera, aby ste sa mohli plne venovať jeden druhému.

Veríme, že ste našli inšpiráciu v našich tipoch, a že sme vám uľahčili premýšľanie, ako potešiť vašu polovičku. Prajeme vám krásne stráveného Valentína s osobou, ktorú najviac milujete.

 

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti